Sportujeme

Titulní strana Pro rodiče budoucích prvňáčků
Pro rodiče budoucích prvňáčků PDF Tisk Email

 

Vážení rodiče,

jsme rádi, že jste si pro své dítě vybrali vzdělávání na ZŠ Horní Slavkov, Školní 786.

Školu jste si vybrali dobrovolně, s vědomím, že vybíráte školu, na níž má Vaše dítě získat základní vzdělání. Vaše rozhodnutí přihlásit dítě do naší školy mu umožní využívat všechny podmínky pro učení, které naše škola žákům vytváří. Ale i pro Vás, rodiče, bude mnoho znamenat, např. respektovat pravidla spolupráce s učiteli a pomáhat nám vytvářet vstřícnou atmosféru mezi školou a rodinou.

Těšíme se na spolupráci s Vámi i Vaším dítětem.

 

A jak dítě na vstup do naší školy připravit?


- s dítětem hodně mluvte, čtěte pohádky, povídejte si, kreslete kroužky, čmárejte si;

když si budete spolu povídat a číst mu, usnadníte mu rozvoj slovní zásoby

a zvýšíte jeho motivaci naučit se číst


- poskytněte dítěti dostatek prostoru pro rozvoj jemné a hrubé motoriky;

běhání, skákání, lezení na prolézačkách, modelování, stříhání, lepení, drobné stavebnice, to je to pravé- učte dítě rozhodovat, co je pro něj dobré a vhodné, na co má chuť, jaké činnosti

má dát přednost, vyjadřovat co se mu líbí a proč. Mělo by se naučit myslet samo za sebe.

- zjistěte, jak je dítě schopné soustředit se a rozvíjejte jeho schopnosti i v tomto směru; dobu soustředění, např. při hře, cíleně protahujte- chvalte dítě a učte ho objevovat, na co všechno je šikovné, podporujte jeho touhu

po úspěchu, ale připravujte ho i na to, že nelze vždycky vyhrát; situace, které jsou

pro něj stresující, se snažte zvládnout v klidu, aby si odneslo poznání, že pílí a snahou úkol splní- vychovávejte dítě k samostatnosti, samostatné oblékání, příprava pomůcek k činnosti a následný úklid mu pomohou zvládnout náročný program školy- posilujte jeho schopnost koncentrace, dítě, které není zvyklé pravidlům,

dennímu a týdennímu harmonogramu bude mí se vstupem do školy problémy- vybírejte školní oblečení s rozmyslem, nekupujte dětem oblečení složité na zapomínání; pokud ještě neumí zavazovat tkaničky - suché zipy jsou ideální- důsledně procvičujte hygienu - mytí rukou, obsloužení se na toaletě, používání kapesníku, aj.- naučte jíst dítě velkým příborem, naše školní jídelna není vybavena dětským příborem a mnoho malých prvňáčků svůj boj s velkým příborem vzdává a raději nejíA co by měli budoucí prvňáčci umět?

- znát své jméno a příjmení

- dodržovat komunikační pravidla (pozdravit, poprosit a poděkovat, požádat o pomoc)

- neskákat do řeči

- udržet plnou pozornost nejméně 10 minut

- samostatně se oblékat, zavázat si tkaničku, dodržovat osobní hygienu, používat příbor

- správně držet tužku a nůžky

- sluchově rozpoznat první a poslední hlásku ve slově

- zopakovat jednoduchý rytmus (rytmizace slov)

- pracovat s drobnými předměty (modely ze stavebnice, navlékání korálků...)

- rozlišovat barvy a základní tvary

- orientovat se podle pojmů vpravo a vlevo

- napočítat do 5

 

- řadit předměty podle velikosti, určit pořadí (první, druhý... předposlední, poslední)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

květen 2024
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Digitalizujeme školu
Joomla!. XHTML and CSS.