Sportujeme

Titulní strana NPO - doučování
Národní plán obnovy PDF Tisk Email

Naše škola je zapojena do projektu s názvem Národní plán obnovy - doučování. Finanční prostředky z fondu EU NextGenerationEU jsou určeny na úhradu nákladů na doučování žáků v souvislosti s podporou jejich výkonu, zejména po přerušení výuky z důvodu pandemie onemocnění Covid-19.

Přestože jsme po celou dobu realizovali distanční výuku, měli i naši žáci potíže s připojením, technikou a někdy i s motivací, protože dlouhodobá změna školního režimu si vybrala daň i v přístupu ke školním povinnostem. Téměř 20 žákům jsme techniku zapůjčili, ale výpadky připojení jsme již ovlivnit nedokázali. Návrat do školy byl proto pro některé z nich obtížnější, zejména v oblasti pozornosti,  soustředění a pravidelné přípravy na další hodiny. Jejich výkony také ovlivnila obtížnost při upevňování učiva. Technika nám sice v mnohém pomohla, ale některé činnosti jsme při ní nedokázali dostatečně procvičit. Abychom tyto obtíže pomohli našim žákům co nejdříve odstranit nebo aspoň snížit, zapojili jsme se od září 2021 do doučování podporovaného MŠMT ČR. Nabídku doučovacích skupin jsme postupně rozšířili do všech ročníků a na více oblastí, v čemž úspěšně pokračujeme i ve školním roce 2022/23.

Někteří žáci využívají pouze jeden z nabízených předmětů, protože si potřebují upevnit učivo pouze v určité oblasti, jiní celou nabídku. Cílenými činnostmi s podporou vyučujících tak mohou lépe snižovat svá výuková znevýhodnění. V některých skupinách na 2. stupni pracují i asistentky pedagoga, které nabízejí dětem prostor pro přípravu na výuku a pomáhají jim s domácími úkoly, v jiných jsou pouze vyučující, kteří rozvíjejí jejich dovednosti v českém jazyce, anglickém jazyce nebo matematice. V každém ročníku si tak žák sám může vybrat, které činnosti se zúčastní, zda výukové nebo podpůrné, případně - dle svých časových možností - využije obě. Zapojit se mohou žáci i nyní, docházka je otevřená podle potřeby každého z nich.

Podpora pro zlepšení školních výkonů je ze strany školy připravena. Míra zapojení je však na žácích, doučování je dobrovolné. Z počtu zapojených žáků však vyplývá, že práce v malých skupinách je pro děti přínosná a atraktivní.

Období realizace:

9 - 12/2021

1 - 6/2022

9 - 12/2022

1 - 6/2023

 

V případě potřeby více informací, obraťte se na třídního učitele žáka.

Děkujeme

Vedení školy

 

 

Kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Digitalizujeme školu
Joomla!. XHTML and CSS.