Sportujeme

Workshop IT PDF Tisk Email

Workshop Kodu Game Lab

Ve středu 8.11.2023 se uskutečnil inspirativní workshop zaměřený na algoritmizaci a programování, který otevřel dveře do světa technologií zájemcům ze 7. ročníků naší školy i partnerské školy Lomnice. Celkem se zúčastnilo 12 nadšených žáků, kteří se věnovali rozvoji svých digitálních dovedností.

PC učebna 1
PC učebna 1 PC učebna 1
PC učebna 2
PC učebna 2 PC učebna 2
Ukázka nové...
Ukázka nové hry Ukázka nové hry

 

Workshop byl strukturován do několika interaktivních částí a hlavním nástrojem pro praktické činnosti byl Kodu Game Lab, což je vizuální programovací jazyk speciálně navržený pro vytváření her. Díky jeho intuitivnímu rozhraní si mohli účastníci rychle osvojit základy programování a logického myšlení bez nutnosti předchozích znalostí kódování.

Během workshopu si každý žák vyzkoušel vytvořit vlastní hru, a to od samotného návrhu až po realizaci. Učitelé jim poskytovali podporu a rady, jak své virtuální světy oživit. Nejenže žáci projevili nadšení z možnosti tvorby vlastních pravidel a herních mechanismů, ale také z toho, že mohou okamžitě vidět výsledky své práce.

Workshop skončil velkým úspěchem. Přinesl žákům jak užitečné znalosti a dovednosti, tak i spoustu zábavy a pocit spokojenosti z dokončených projektů. Tento typ praktického učení je nesmírně cenný pro rozvoj technologické gramotnosti u mladší generace a jistě bude sloužit jako skvělý základ pro jejich budoucí vzdělávání i kariéru.

Těšíme se na další podobné akce a na to, jak budou naši žáci využívat a rozvíjet dovednosti, které dnes získali.

 

Mgr. Lukáš Špírek

Mgr. Libuše Nemčeková

 

 

Kalendář akcí

prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31Joomla!. XHTML and CSS.