Sportujeme

Čteme v MŠ PDF Tisk Email

Čtenářská dopoledne v MŠ "Duhová kulička" probíhají, díky projektu školky, již třetím rokem.

Čteme v MŠ ...
Čteme v MŠ 1 Čteme v MŠ 1
Čteme v MŠ ...
Čteme v MŠ 2 Čteme v MŠ 2
Čteme v MŠ ...
Čteme v MŠ 3 Čteme v MŠ 3
5.A čteme d...
5.A čteme dětem v MŠ 5.A čteme dětem v MŠ
Děti čtou d...
Děti čtou dětem 5.B Děti čtou dětem 5.B
Čteme v MŠ ...
Čteme v MŠ - 4.A Čteme v MŠ - 4.A
Čtení 3A
Čtení 3A Čtení 3A
Čtení 3A
Čtení 3A Čtení 3A
čtení 4B
čtení 4B čtení 4B
MŠ U Sluníč...
MŠ U Sluníčka 2 MŠ U Sluníčka 2
MŠ U Sluníč...
MŠ U Sluníčka 1 MŠ U Sluníčka 1

 

 

 

Žáci z 5.A si připravili pro budoucí školáčky veršovanou pohádku O neposlušném Budulínkovi. Kromě čtení pro děti připravili i další aktivity, které úzce souvisely s pohádkou. Společnou práci s menšími dětmi si užívali a dle jejich slov to bylo celé „SUPER“. Odcházeli tak nadšení a plní dojmů.

Mgr. Monika Teplíková

 

Na konci října vyrazil 5.B číst předškolákům. Protože byl krásný podzim, zvolili jsme téma - jablíčko. Nejprve jsme si s dětmi povídali o zahrádkách, sklizni a o ovoci, které u nás můžeme sklízet. Poté jsme přečetli krátkou pohádku a na její téma jsme si chvilku povídali. Na závěr dostaly děti ze školky rozstřihaná jablka (puzzle), která musely poskládat. Vše se krásně povedl.

A odměna pro čtenáře? Ochutnávka sklizených jablíček ve školce

Mgr. Martina Borovičková

 

V listopadu se do projektu zapojili žáci 4.A s pohádkou O ježkovi, který ztratil bodlinky. Kromě četby si předškoláci vyrobili každý svého ježečka a vyzdobili ho bodlinkami z barevných papírů. Spolupráce budoucích školáčků se čtvrťáky byla dokonalá a úsměv na tváři zaručoval úspěch a spokojenost všech dětí.

Simona Bachmannová

 

Koncem prosince četli ve školce i žáci 4.B. Pro děti si připravili vánoční básničku, s dětmi si zazpívali koledu a nakonec si společně vyrobili vánočního kapříka. Všichni byli moc spokojeni, protože zažili něco nového, školáci i proto, že nemuseli sedět v lavicích, ale mohli udělat dětem radost.

Petra Michalcová


Štafetu čtení ve školce převzala 3.A. 23. února 2024 se šli žáci třídy představit do MŠ Duhová kulička, kde s nadšením četli předškolákům. Žáci četli, recitovali, seznamovali předškoláky s vybraným tématem a vyzkoušeli s nimi i nějaké úkoly, které pak budou plnit při zápisu. A ti všechno zvládli skvěle, byli opravdu šikovní. Už teď se naši třeťáci těší na příští rok.

Mgr. Michaela Razímová

 

 

Kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Digitalizujeme školu
Joomla!. XHTML and CSS.